Sonokard - Ginekologia, Badania Prenatalne

Ryszard Ślęzak

dr n.med. Ryszard Ślęzak

Specjalizacje:
Specjalista genetyki klinicznej
Specjalista chorób wewnętrznych I stopnia

Umów wizytę

Pomaga swoim pacjentom w zakresie poradnictwa genetycznego związanego z niepowodzeniem rozrodu, występowaniem chorób o podłożu genetycznym, zaburzeń rozwoju intelektualnego oraz genetyczną predyspozycją do nowotworów. Doktor współpracuje również z pacjentkami ciężarnymi służąc im poradnictwem prenatalnym. 

Edukacja:

  • Akademia Medyczna we Wrocławiu – dyplom lekarza (1984)
  • Akademia Medyczna we Wrocławiu – dyplom specjalisty chorób wewnętrznym I stopnia (1989)
  • Akademia Medyczna we Wrocławiu – dyplom specjalisty genetyki klinicznej (2005)

Doświadczenie i zakres zainteresowań zawodowych:

  • W 1998 roku obronił pracę doktorską i nadano mu stopień doktora nauk medycznych. W swojej pracy badawczej interesuje się takimi zagadnieniami jak genetyczne procesy determinacji i różnicowania płci, zaburzeń metabolicznych, dysmorfologii oraz genetyki klinicznej. Wyniki jego pracy badawczej publikowane były w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest autorem kilku rozdziałów w podręcznikach medycznych. 
  • Poza Akademią Medyczną we Wrocławiu, z którą związany jest od początku swojej kariery zawodowej, swoje doświadczenie zdobywał również podczas staży naukowych na Uniwersytecie w Ulm i Bochum. Oprócz pracy zawodowej, aktywnie udziela się w Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin WSPÓLNIE.