Sonokard - Ginekologia, Badania Prenatalne

Trychologia

Trychologia – jest to interdyscyplinarna nauka zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Istnieje wiele chorób ogólnoustrojowych, które mogą wpłynąć na osłabienie włosów i powodować ich nadmierne wypadanie. Odpowiednia diagnostyka, wykonanie kompleksowych badań laboratoryjnych są podstawą do znalezienia przyczyny. W przypadku mężczyzn najczęściej diagnozuje się łysienie androgenowe, które jest schorzeniem dziedzicznym i wskazaniem do transplantacji włosów i późniejszego leczenia. W przypadku  kobiet diagnozowanie przyczyny bywa bardziej skomplikowane i wymaga niekiedy konsultacji z innymi specjalistami, np. endokrynolog, ginekolog. Oddzielną grupę pacjentek są kobiety w ciąży i w okresie laktacji. O ile często okres ciąży wpływa korzystnie na wygląd i stan  włosów, o tyle po porodzie wiele kobiet zgłasza problemy z  nadmiernym wypadaniem włosów. Problem powinien z czasem ustąpić sam, gdy gospodarka hormonalna kobiety zostanie unormowana. Jeśli jednak utrata włosów pogłębia się zalecana jest wizyta oraz znalezienie przyczyny tego stanu. Wdrożenie odpowiedniej suplementacji, odżywienie skóry głowy, mezoterapią - osoczem bogatopłytkowym, fibryną lub komórkami macierzystymi znacząco poprawi wygląd włosów i zahamuje wypadanie dalszych włosów. 


Kiedy należy wybrać się do Trychologa?
W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek problemów ze skórą głowy takich jak swędzenie, pieczenie, pojawienie się krostek, białych lub żółtych łusek warto udać się do trychologa. Mogą to być objawy problematycznej skóry głowy – mającej tendencję do przetłuszczania, łojotoku, różnego rodzaju łupieżu, łuszczycy. Również osoby, które zauważyły nadmierne wypadanie i pogorszenie kondycji włosów powinny udać się do specjalisty. 
 

Konsultacja  trychologiczna polega przede wszystkim na:

 • dokładnym wywiadzie z pacjentem w celu zebrania jak najwięcej informacji o stanie zdrowia, trybie życia, przyjmowanych lekach, przebytych chorobach i itp.
 • założeniu karty
 • wykonaniu badania trichoskopowego
 • zleceniu określonych badań laboratoryjnych 
 • doborze odpowiedniej metody leczenia 

 

Trichoskopia wykonywana jest za pomocą mikrokamery czyli mikroskopu cyfrowego, który umożliwia nam spojrzenie na skórę i włosy w ponad dwustukrotnym powiększeniu. Dzięki temu możemy zobaczyć:

 • czy skóra głowy jest zanieczyszczona, czy występuje warstwa krystalizacji
 • czy gruczoły łojowe  pracują prawidłowo
 • w jakim stanie jest skóra (cienka, gruba, podrażniona, sucha, łuszcząca się, itp.
 • w jakim stanie są włosy, cebulki
 • w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu
 • czy występuje miniaturyzacja mieszków włosowych

 

Określenie powyższych parametrów jest pomocne w postawieniu trafnej diagnozy i doborze odpowiedniego leczenia.  W dniu konsultacji nie należy myć głowy. 

 

Specjaliści:

dr Jarosław
Rodzeń

Specjalista medycyny estetycznej
Specjalista trychologii

Cennik:

Świadczenia/Zabieg Cena
Konsultacja trychologiczna (w przypadku wykonywania zabiegu podczas wizyty konsultacja GRATIS)  150 zł
Mezoterapia skóry głowy Dr Cyj - 1 zabieg 750zł
Mezoterapia skóry głowy Dr Cyj - 4 zabiegi w serii 2500zł
Mezoterapia skóry głowy Nucleofil Hair - 1 zabieg 1000zł
Mezoterapia skóry głowy Nucleofil Hair - 4 zabiegi w serii 3500zł
Mezoterapia skóry głowy Hir Care - 1 zabieg 350zł
Karboksyterapia - 1 zabieg 150zł
Karboksyterapia - 6 zabiegów (900zł) - PROMOCJA 600zł
Karboksyterapia - jako zabieg dodatkowy do mezoterapii (w jednym zabiegu)  50zł

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 r. ż., mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. wyłącznie w obecności albo za zgodą przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

W trakcie badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. dopuszcza się obecność opiekuna faktycznego osoby niepełnoletniej, po uprzednim uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego)

Pacjenci w wieku od 16 do 18 lat mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. bez obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego po uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

Dokumenty do pobrania