Terapia blizny

Poród, zarówno ten fizjologiczny, jak i poprzez cesarskie cięcie jest niezaprzeczalnym przeżyciem dla każdej kobiety. Pojawienie się na świecie dziecka otwiera nowy etap w życiu rodzinnym i jest ono związane z różnymi uczuciami towarzyszącymi kobiecie, zarówno tymi pozytywnymi, radosnymi, jak i nierzadko łzami, bólem i cierpieniem. W głowie świeżo upieczonej matki rysuję się nie tylko strach przez nieznanym, obawa i troska o małego człowieka, ale także pytanie o to, czy jej ciało będzie takie jak dawniej?

Na szczęście kobiece ciało jest wspaniałe! Organizm zdrowej kobiety jest w stanie wrócić do stanu sprzed ciąży, co oczywiście wymaga trochę pracy i wysiłku. Kluczowym elementem jest to, aby po porodzie dać swojemu organizmowi czas na odpoczynek i rekonwalescencję. Czas potrzebny na powrót organizmu do formy uzależniony jest w dużej mierze od tego, czy poród odbył się siłami natury czy też poprzez cesarskie ciecie.

W przypadku porodu siłami natury znaczenie ma sam przebieg porodu, tzn. czy dla matki był on związany z silnym stresem, budzącym strach bólem i nieprzyjemnymi doznaniami. Bardzo duże znaczenie ma również fakt, czy w jego trakcie doszło do uszkodzenia dróg rodnych. W przypadku cesarskiego cięcia rekonwalescencja trwa zazwyczaj o wiele dłużej. To mimo wszystko operacja i to nie taka prosta. Przecięte zostają powłoki brzuszne – skóra, mięśnie, otrzewna i mięsień macicy. Po porodzie musi nastąpić nie tylko regeneracja narządów wewnętrznych, mięśnia macicy, ale muszą także wygoić się rany zewnętrzne i blizny, co może potrwać i być bolesne.

Chcąc zapewnić holistyczne podejście do problemu blizny oraz odpowiadając na potrzeby naszych Pacjentek, zbudowaliśmy zespół specjalistów, który zaopiekuje się oraz poprowadzi terapię każdej blizny poporodowej i nie tylko. W zależności od stanu blizny proponujemy spotkanie z fizjoterapeutą uroginekologiczym, specjalistą medycyny estetycznej lub chirurgiem plastykiem.

 

Specjaliści:

dr n. k. f. Malwina
Pawik

Doktor nauk o kulturze fizycznej
Magister fizjoterapii

dr Jarosław
Rodzeń

Specjalista medycyny estetycznej
Specjalista trychologii

dr n. med. Katarzyna
Stelczyk

Chirurg
Chirurg plastyczny

Konsultacja/Zabieg Cena
   
Konsultacja uroginekologiczna pierwszorazowa z USG (45min) 300 zł
Konsultacja uroginekologiczna kontynuacja terapii (45min) 200 zł
Konsultacja uroginekologiczna z elektrostymulacją (45min) 250 zł
Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej (z USG blizny) 300 zł
Karboksyterapia okolicy blizny 200 zł
Karboksyterapia okolicy blizny (seria 10 zabiegów) 1500 zł
Ostrzykiwanie blizny preparatem PILNEST ONE 400 zł
Ostrzykiwanie blizny preparatem PILNEST ONE (seria 10 zabiegów) 3500 zł
Ostrzykiwanie blizny preparatem PILNEST ONE + karboksyterapia (seria 10 zabiegów)  4000 zł
Ostrzykiwanie blizny preparatem PILNEST FAST 700 zł
Terapia blizny falami radiowymi z mikronakłówaniem RFrax 500 zł
Terapia blizny falami radiowymi z mikronakłówaniem RFrax (seria 6 zabiegów) 2100 zł
Konsultacja chirurga plastyka 300 zł

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 r. ż., mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. wyłącznie w obecności albo za zgodą przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

W trakcie badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. dopuszcza się obecność opiekuna faktycznego osoby niepełnoletniej, po uprzednim uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego)

Pacjenci w wieku od 16 do 18 lat mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. bez obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego po uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

Dokumenty do pobrania