Baner ginekologia i położnictwo Sonokard

Perinatologia

Perinatologia, zwana inaczej medycyną matczyno-płodową, jest dziedziną medycyny zajmującą się zarówno ciężarną matką, jak i jej mającym narodzić się dzieckiem, co doskonale oddaje jej kompleksowość. Perinatologia czerpie wiedzę z różnych dziedzin wiedzy medycznej: położnictwa, neonatologii, genetyki, chirurgii, kardiologii dziecięcej oraz innych specjalizacji.

Istotną część wiedzy perinatologicznej zajmuje diagnostyka i patologia schorzeń typowych dla kobiet ciężarnych i człowieka w okresie jego rozwoju płodowego oraz pierwszych chwil życia. 

Lekarz perinatolog to ginekolog - położnik, który specjalizuje się w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka. W Centrum Medycznym Sonokard specjalistami perinatologii są: dr n. med. Małgorzata Olesiak- Andryszczak oraz  lek. Natalia Kubat. Obie panie doktor posiadają ogromne doświadczenie i wiedzę dotyczącą m.in.: wykonywania ultrasonografii położniczej, wykonywania inwazyjnej diagnostyki perinatalnej, a także diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej płodu.

Bardzo ważna jest dla nas atmosfera, dlatego w gabinecie Pacjentka otrzyma odpowiedź na wszystkie nurtujące ją pytania, aby zapewnić spokój przyszłej mamie oraz zminimalizować stres związany z oczekiwaniem na narodziny.

 

Kiedy zgłosić się do perinatologa?

Pacjentka powinna zgłosić się do perinatologa w sytuacji, gdy:

  • jest zagrożona powikłaniami ciąży, m.in. stanem przedrzucawkowym, cukrzycą, porodem przedwczesnym
  • jest w ciąży mnogiej, w której ryzyko powikłań wzrasta
  • występuje zagrożenia życia dziecka (choroby matki, zakażenia, wady, wady letalne)
  • w poprzednich ciążach występowały powikłania lub utraty ciąży powyżej 22 tygodnia ciąży

 

Lekarze:

dr n. med. Małgorzata
Olesiak-Andryszczak

Specjalista ginekologii i położnictwa
Specjalista perinatologii

lek. Natalia
Kubat

Specjalista ginekologii i położnictwa
Specjalista perinatologii

Cennik:

Świadczenia/Zabieg Cena  
Konsultacja perinatologiczna 500 zł  

Pacjenci, którzy nie ukończyli 18 r. ż., mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. wyłącznie w obecności albo za zgodą przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

W trakcie badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. dopuszcza się obecność opiekuna faktycznego osoby niepełnoletniej, po uprzednim uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego)

Pacjenci w wieku od 16 do 18 lat mogą skorzystać z badań lub innych świadczeń medycznych oferowanych przez SONOKARD Sp. z o.o. bez obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego po uzyskaniu i okazaniu pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego).

Dokumenty do pobrania